Stěhování kanceláří je poměrně známé téma, které se řeší po celé republice. Podniky hledají neustále nové, výhodnější a hezčí prostory, které by používaly. Kupříkladu firma pana Krbce, zaměřující se na stěhování Praha, stěhuje kanceláře co chvilka. Lídři společností zkrátka touží po změně. V případě této změny by však měli nechat promluvit i své zaměstnance. Ti to většinou oceňují, dokonce se mnohdy zvyšuje jejich produktivita. Ovšem není to potvrzeným pravidlem a je dobré nechat rozeznít i hlas svých podřízených.

Nedávné průzkumy ukázaly, že až u sedmdesáti procent zaměstnanců se zvyšuje produktivita i zájem o práci ve chvíli, kdy se změní pracovní prostředí a kdy se přestěhují kanceláře do vizuálně hezčích a příjemnějších prostor. Zbylých třicet procent však nebere stěhování zrovna dobře. Důvodem toho je třeba delší cesta do zaměstnání, která vede k větší nespokojenosti klientů.

Nechte promluvit své zaměstnance

Jelikož stěhování pracovních prostor vede také k nespokojenosti zaměstnanců, měli byste je nechat promluvit. Nemusíte se jich ptát na to, jestli jim vyhovuje místo, kam chcete kanceláře přestěhovat. Ptejte se jich ale na to, jak chtějí mít své prostory zařízené. Zaměstnanci se mohou podílet na úpravě interiéru, přece jenom oni budou svou pracovní dobu trávit v nových prostorách. Proveďte tedy takzvané šetření mezi zaměstnanci a uvidíte, co to přinese.

Hlavně komunikujte

I když se zaměstnanců nemusíte ptát na jejich názor týkající se nových prostor, přesto by komunikace neměla v této věci váznout. Pravidelná a obsáhlá komunikace je totiž klíčem k úspěchu, tím si buďte jistí. Je dobré zaměstnance s dostatečným předstihem informovat o chystaných změnách a úpravách pracovního prostředí. Tím se vyhnete nepříjemnostem a neshodám.

Zároveň dopředu své zaměstnance informujte o tom, pokud budou nové kanceláře třeba podstatně menší. To se v době panujícího koronaviru děje poměrně často, že lídři společností hledají kanceláře menší, nikoli tak prostorné a tak drahé.